Cointelegraph uruchamia platformę kryptograficzną Markets Pro, obsługiwaną przez The TIE

Testy beta na żywo sugerują, że analiza historyczna rynków kryptowalut, w połączeniu z warunkami czasu rzeczywistego i nastrojami inwestorów, może być niezwykle pouczająca.

Cointelegraph Markets Pro , platforma danych zaprojektowana w celu wyrównania szans uczestników rynku kryptowalut, jest teraz dostępna publicznie po udanym okresie testowym na żywo.

Platforma, rozwijana od roku, jest wynikiem dogłębnej analizy rynków kryptowalut i kluczowych czynników wpływających na ruchy cen aktywów. Został opracowany wspólnie przez Bitcoin Lifestyle i The TIE, wiodącego dostawcę danych kryptograficznych, analiz i oprogramowania, które obejmują główne fundusze hedgingowe, animatorów rynku i biura pozagiełdowe wśród swoich klientów.

Testowanie wyniku VORTECS

Sercem platformy jest VORTECS Score, który porównuje obecne warunki rynkowe dla ponad 130 aktywów kryptograficznych z historycznie podobnymi rynkami. Zastrzeżony algorytm analizuje te historyczne uwarunkowania, szukając spójnych wzorców zachowań rynkowych w kolejnych dniach.

„Nawet jeśli rynki kryptowalut mogą wydawać się niestabilne, zmienność często wykazuje niezwykłą spójność” – powiedział CEO Cointelegraph, Jay Cassano. „Chociaż wszyscy jesteśmy świadomi, że dotychczasowe wyniki nie wskazują na przyszłe wyniki, platforma Markets Pro łączy analizę nastrojów i aktywność w mediach społecznościowych z warunkami rynkowymi w czasie rzeczywistym w sposób, który pozwala nam tworzyć bardzo specyficzne modele”.

„Historia nie przewiduje, ale może być bardzo pouczająca”.

Testy beta VORTECS przyniosły przekonujące wyniki, twierdzi Joshua Frank, dyrektor generalny The TIE.

„Przetestowaliśmy każdy wynik, który przekroczył pewien próg w naszej fazie beta na żywo” – wyjaśnił Frank. „Kiedy wynik VORTECS dla konkretnego zasobu kryptograficznego przekroczył 70, zauważyliśmy średni wzrost ceny o 7,61% w ciągu następnych 24 godzin i 25,9% w ciągu następnych siedmiu dni.”

Frank zauważył, że kiedy wyniki przekraczały próg 80, wzrost aktywów wynosił 8,58% w ciągu następnych 24 godzin – i 28,2% w następnym tygodniu

„Oczywiście, ponieważ większość handlowców kryptowalut obraca się w inne aktywa, takie jak Bitcoin, prawdziwą miarą sukcesu podczas hossy jest to, czy aktywa, które przekroczyły te progi, przyniosły zyski w stosunku do całego rynku kryptowalut” – kontynuował Frank.

„I faktycznie tak właśnie się stało – w ciągu tygodnia 70-punktowe aktywa zyskały średnio 21,3% w stosunku do wszystkich monet, wzrastając do 23,8% dla aktywów, które uzyskały ponad 80 punktów”.

About