Cena bitcoina osiąga nowy rekord wszech czasów, gdy rynek kryptowalut dojrzewa

To się wydarzyło! W tym tygodniu Bitcoin oficjalnie osiągnął rekord wszechczasów powyżej 19892 $, po raz pierwszy od prawie trzech lat po odbiciu w weekend Święta Dziękczynienia.

Niestety, nowy rekord wtorkowy nie przyniósł fajerwerków, na które wielu liczyło. Rekordowe rekordy zostały osiągnięte tylko na kilku giełdach. Wkrótce potem Crypto Bank doznało gwałtownego odrzucenia blisko 20 000 $ – spadło do 19 000 $ w mniej niż 10 minut.

Po flash- crashu, pseudonimowy trader CryptoBull napisał na Twitterze:

„Warto zauważyć, że swing o wartości 1000 USD wynosi teraz zaledwie 5%. Odpowiednio wyreguluj.“

Później tego samego dnia Reuters zaskoczył świat kryptowalut po niezwykle pozytywnej historii : „Dolar gwałtownie spada w wyniku amerykańskich nadziei na stymulację; Bitcoin osiągnął szczyt wszechczasów. ” Najstarszy basen wydobywczy na świecie później uwiecznił ten nagłówek w bloku .

W miarę upływu tygodnia BTC walczyło o powrót do wysokich 19 000 $, aw piątek poniosło kolejne odrzucenie na poziomie 19 500 $ , co wzbudziło nerwowość inwestorów.

Podczas gdy niektórzy uważają, że BTC przechodzi fazę konsolidacji i może w najbliższym czasie doznać kolejnego pomniejszego połączenia, inni oczekują utrzymania kluczowego poziomu 18,500 USD – ustawienie BTC na ponowny test kluczowego poziomu 20000 USD i nowy rekord wszechczasów w najbliższym czasie. przyszłość.

Instytucje pędzą do 19000 USD w bitcoinach, gdy premia GBTC osiąga najwyższy poziom od sześciu miesięcy
Wydaje się, że zmienność Bitcoina nie odstraszyła instytucji. W czwartek popyt ze strony inwestorów oznaczał, że Grayscale Bitcoin Trust handlował z dużą premią , co czyniło go o 35% droższym niż kupowanie BTC po aktualnej cenie rynkowej.

Nabywcy na dużą skalę nadal tworzą większy popyt, niż może zaspokoić podaż, a ogromna ściana sprzedaży wynosząca 20 000 USD może spowodować znaczny transfer bogactwa z wielorybów do instytucji.

Dane z Coin98 pokazują, że w listopadzie wydobyto 27.881 BTC , ale w ciągu miesiąca w skali szarości wydobyło się 55 015 BTC

Zarządzający aktywami cyfrowymi przywrócił również kontrowersyjną kampanię „drop gold” , która jest obecnie prowadzona w głównych sieciach w całych Stanach Zjednoczonych.

W innych wiadomościach S&P Dow Jones Indices ogłosiło, że zadebiutuje indeksami kryptowalut w 2021 roku – przenosząc Bitcoin na Wall Street. Coinbase ujawnił, że we wrześniu dokonał mega zakupu BTC firmy MicroStrategy za 425 milionów dolarów . A dyrektor generalny BlackRock, który zarządza aktywami o wartości 7,4 biliona dolarów, potwierdził, że Bitcoin jest na jego radarze .

Prezes CoinShares, Danny Masters, powiedział również CNBC, że instytucjonalny apetyt na BTC oznacza, że ​​zarządzający portfelami mogą wkrótce zostać zwolnieni z powodu braku Bitcoina w swoim portfelu . Kryptowaluta zyskała również głośne poparcie od, eee, Nigela Farage’a, który opisał BTC jako „ostateczną inwestycję zapobiegającą blokowaniu”.

About