Badania wskazują na wzrost wykorzystania bitcoinów w sieci darknet w 2020 roku.

Ramię analityczne Bitfury opublikowało raport ujawniający znaczący wzrost wykorzystania bitcoinu w sieci darknet w 2020 roku.

Blockchain analytics arm of Bitfury opublikował raport ujawniający znaczący wzrost wykorzystania Bitcoin w 2020 r. w sieci darknet.

Blockchain analytics arm of Bitfury opublikował niedawno raport, w którym przyjrzał się interakcjom bytów darknetu z kryptokurrency exchanges i innymi bytami darknetu w pierwszym kwartale 2020 roku w porównaniu z aktywnością darknetu z ostatnich trzech lat. W raporcie zauważono, że Bitcoin nadal jest narzędziem finansowym dla podmiotów z darknetu“ i pomimo tego, że giełdy krypto walutowe i rządy na całym świecie wprowadzają bardziej rygorystyczne regulacje w branży kryptońskiej, przepływy pieniężne w darknecie nadal rosną.

Przepływy BTC przesyłane z jednego podmiotu darknet do drugiego znacznie wzrosły.
Raport Crystal Blockchain ujawnił, że odsetek BTC wysłanych przez jeden podmiot z darknetu do drugiego wzrósł z 10% w I kw. 2019 r. do 19% w I kw. 2020 r., co świadczy o ogólnym wzroście przychodów i współpracy z darknetem. Jednak obecnie mniej podmiotów z darknetu korzysta z giełd kryptograficznych. Ilość Bitcoin Profit wysyłanych przez podmioty z darknetu na giełdy kryptograficzne, które wymagają od użytkowników weryfikacji swoich rachunków, znacznie spadła od I kwartału 2019 r. do I kwartału 2020 r., spadając z 14 073 BTC do 5 455 BTC, jak wynika z raportu. Podmioty z darknetu trzymają się z dala od giełd kryptograficznych, ponieważ coraz więcej giełd nadal wdraża wytyczne FATF.

Bitcoiny wysyłane do mikserów przez podmioty z darknetu wzrastają

Zgodnie z raportem, ilość BTC przesłanych do mikserów przez podmioty z darknetu znacząco wzrosła w 2020 roku. Liczba Bitcoinsów wysłanych do mikserów wzrosła z 790 BTC w pierwszym kwartale 2019 do 7.946 BTC w pierwszym kwartale 2020″. Taki sam wzrost zaobserwowano również w USD, co oznacza wzrost z 3 mln USD w I kw. 2019 r. do 67 mln USD w I kw. 2020 r. Raport ujawnił ponadto, że w I kw. 2019 r. tylko 1% BTC w darknecie było wysyłane do usług mikserskich. W I kwartale 2020 r. 20% BTC w darknecie zostało wysłanych do serwisów mikserskich.

Wcześniej, wiodąca giełda krypto walutowa typu peer-to-peer Localbitcoins poinformowała, że udało jej się znacznie zmniejszyć ilość transakcji związanych z darknetem dokonywanych za pomocą tej platformy. Platforma P2P twierdził, że był świadkiem spadku o ponad 70% w transakcjach z rynków darknet między wrześniem 2019 r. a majem 2020 roku.